Tuesday 16 April 2024

1 USD до SHP - САД долар до Света Елена Паунд валута конвертор

Нашиот САД долар до Света Елена Паунд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Света Елена Паунд или Света Елена Паунд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Света Елена Паунд калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Света Елена Паунд?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,26 Света Елена Паунд

1 USD = 1,26 SHP

1 SHP = 0,791 USD

САД долар до Света Елена Паунд conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Света Елена Паунд = 1,26

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Света Елена Паунд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Света Елена Паунд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Света Елена Паунд (SHP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SHP (Света Елена Паунд) ✅ USD до SHP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Света Елена Паунд (SHP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Света Елена Паунд ( SHP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Света Елена Паунд во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SHP Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 1.26344942 SHP - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 1.26344942 SHP - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 1.26345102 SHP +0.00000160 SHP +0.00012635 %
April 13, 2024 сабота 1 USD = 1.26345102 SHP - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 1.26344942 SHP -0.00000160 SHP -0.00012634 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 1.26344942 SHP - -
April 10, 2024 среда 1 USD = 1.26344942 SHP - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSHP
USD11.06291.24340.72500.00650.7915
EUR0.940811.16980.68210.00610.7446
GBP0.80430.854910.58310.00520.6366
CAD1.37921.46601.714910.00891.0916
JPY154.5750164.3017192.1977112.07301122.3436
SHP1.26351.34301.57100.91610.00821

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Света Елена Паунд (SHP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SHP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Света Елена Паунд е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за SHP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Света Елена Паунд беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SHP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Света Елена Паунд = 1,26.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.