Monday 15 April 2024

1 USD до SRD - САД долар до Суринам долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Суринам долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Суринам долар или Суринам долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Суринам долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Суринам долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

34,85 Суринам долар

1 USD = 34,85 SRD

1 SRD = 0,0287 USD

САД долар до Суринам долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:15 CEST

САД долар курсот до Суринам долар = 34,85

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Суринам долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Суринам долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Суринам долар (SRD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SRD (Суринам долар) ✅ USD до SRD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Суринам долар (SRD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Суринам долар ( SRD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Суринам долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SRD Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 34.85292067 SRD - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 34.85292067 SRD - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 34.85292067 SRD - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 34.82379161 SRD -0.02912906 SRD -0.08357710 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 34.75118154 SRD -0.07261007 SRD -0.20850709 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 34.75118154 SRD - -
April 9, 2024 вторник 1 USD = 34.89548801 SRD +0.14430647 SRD +0.41525631 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSRD
USD11.06551.24640.72770.00650.0287
EUR0.938611.16980.68300.00610.0269
GBP0.80230.854810.58390.00520.0230
CAD1.37411.46411.712710.00890.0394
JPY154.2606164.3597192.2754112.262614.4265
SRD34.849037.130543.436925.36130.22591

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Суринам долар (SRD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SRD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Суринам долар е валута во Суринам. Симболот за USD е $. Симболот за SRD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Суринам долар беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SRD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Суринам долар = 34,85.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.