USD до STD - САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра валута конвертор

Нашиот САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.07.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сао Томе и Принсипе Добра или Сао Томе и Принсипе Добра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.07.2022 07:26
1 USD ($)
=
23.290,35600 STD (Db)
1 USD = 23.290,356000 STD
0,000043 USD = 1 STD

Кој е тековниот курс за САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра?

САД долар курсот до Сао Томе и Принсипе Добра = 23.290,36

Конверзија USD во Сао Томе и Принсипе Добра

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сао Томе и Принсипе Добра со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSTD
USD11.042861.210500.775690.007400.00005
EUR0.9589011.160750.743810.007090.00005
GBP0.826110.8615110.640800.006110.00004
CAD1.289181.344431.5605510.009530.00006
JPY135.22504141.02041163.68989104.8926910.00653
STD20,697.9810121,585.0398025,054.9034416,055.21439153.063231

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сао Томе и Принсипе Добра (STD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до STD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сао Томе и Принсипе Добра е валута во Сао Томе и Принсипе. Симболот за USD е $. Симболот за STD е Db. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 02, 2022. Девизниот курс за Сао Томе и Принсипе Добра беше последен пат ажуриран на Juli 02, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија STD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сао Томе и Принсипе Добра = 23.290,36.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.