USD до SZL - САД долар до Свази Лилангени валута конвертор

Нашиот САД долар до Свази Лилангени конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.05.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Свази Лилангени или Свази Лилангени за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Свази Лилангени калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.05.2022 05:11
1 USD ($)
=
16,25913 SZL (E)
1 USD = 16,259126 SZL
0,061504 USD = 1 SZL

Кој е тековниот курс за САД долар до Свази Лилангени?

САД долар курсот до Свази Лилангени = 16,26

Конверзија USD во Свази Лилангени

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Свази Лилангени со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSZL
USD11.041071.226500.774870.007740.06184
EUR0.9605511.178110.744300.007430.05940
GBP0.815330.8488110.631770.006310.05042
CAD1.290541.343541.5828510.009980.07981
JPY129.26504134.57398158.54360100.1635317.99394
SZL16.1703716.8344919.8329612.529930.125091

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Свази Лилангени (SZL)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до SZL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Свази Лилангени е валута во Свазиленд. Симболот за USD е $. Симболот за SZL е E. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 16, 2022. Девизниот курс за Свази Лилангени беше последен пат ажуриран на Mai 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SZL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Свази Лилангени = 16,26.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.