Monday 15 April 2024

1 USD до SZL - САД долар до Свази Лилангени валута конвертор

Нашиот САД долар до Свази Лилангени конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Свази Лилангени или Свази Лилангени за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Свази Лилангени калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Свази Лилангени?

Amount
From
To

1 САД долар =

18,94 Свази Лилангени

1 USD = 18,94 SZL

1 SZL = 0,0528 USD

САД долар до Свази Лилангени conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:15 CEST

САД долар курсот до Свази Лилангени = 18,94

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Свази Лилангени

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Свази Лилангени со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Свази Лилангени (SZL) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до SZL (Свази Лилангени) ✅ USD до SZL Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Свази Лилангени (SZL) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Свази Лилангени ( SZL )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Свази Лилангени во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до SZL Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 18.75363352 SZL - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 18.75363352 SZL - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 18.90359168 SZL +0.14995817 SZL +0.79962193 %
April 12, 2024 петок 1 USD = 18.81290565 SZL -0.09068603 SZL -0.47972909 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 18.47950623 SZL -0.33339943 SZL -1.77218465 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 18.56493085 SZL +0.08542462 SZL +0.46226678 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 18.64975755 SZL +0.08482671 SZL +0.45691906 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYSZL
USD11.06551.24640.72770.00650.0529
EUR0.938611.16980.68300.00610.0497
GBP0.80230.854810.58390.00520.0424
CAD1.37411.46411.712710.00890.0727
JPY154.2606164.3597192.2754112.262618.1614
SZL18.901320.138723.559213.75530.12251

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Свази Лилангени (SZL)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до SZL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Свази Лилангени е валута во Свазиленд. Симболот за USD е $. Симболот за SZL е E. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за Свази Лилангени беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SZL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Свази Лилангени = 18,94.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.