500 USD до SZL - САД долар до Свази Лилангени валута конвертор

Нашиот САД долар до Свази Лилангени конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.10.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Свази Лилангени или Свази Лилангени за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Свази Лилангени калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.10.2019 03:50
500 USD ($)
=
7.384,25000 SZL (E)
1 USD = 14,768500 SZL
0,067712 USD = 1 SZL

Кој е тековниот курс за САД долар до Свази Лилангени?

САД долар курсот до Свази Лилангени = 14,77

Конверзија USD во Свази Лилангени

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Свази Лилангени со количина 500 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSZL
USD11.116501.298500.761470.009220.06755
EUR0.8956611.163010.682010.008260.06050
GBP0.770120.8598410.586420.007100.05202
CAD1.313251.466241.7052610.012110.08871
JPY108.40704121.03647140.7666182.5486717.32299
SZL14.8036616.5282819.2225611.272530.136561

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Свази Лилангени (SZL)

USD до SZL калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Свази Лилангени е валута во Свазиленд. Симболот за USD е $. Симболот за SZL е E. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 20, 2019. Девизниот курс за Свази Лилангени беше последен пат ажуриран на Oktober 20, 2019. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SZL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Свази Лилангени = 14,77.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.