Thursday 23 May 2024

1 USD до THB - САД долар до Тајландски Бах валута конвертор

Нашиот САД долар до Тајландски Бах конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Тајландски Бах или Тајландски Бах за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Тајландски Бах калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Тајландски Бах?

Amount
From
To

1 САД долар =

36,47 Тајландски Бах

1 USD = 36,47 THB

1 THB = 0,0274 USD

САД долар до Тајландски Бах conversion - Курсна листа на ажурирани: 22 мај 2024 16:35:12 CEST

САД долар курсот до Тајландски Бах = 36,47

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Тајландски Бах

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Тајландски Бах со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Тајландски Бах (THB) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до THB (Тајландски Бах) ✅ USD до THB Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Тајландски Бах (THB) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Тајландски Бах ( THB )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Тајландски Бах во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до THB Промени Промени %
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 36.34249164 THB - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 36.32005230 THB -0.02243934 THB -0.06174409 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 36.03733468 THB -0.28271762 THB -0.77840643 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 36.32005230 THB +0.28271762 THB +0.78451313 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 36.32005230 THB - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 36.26999383 THB -0.05005847 THB -0.13782598 %
Mai 16, 2024 четврток 1 USD = 36.13108357 THB -0.13891026 THB -0.38298949 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTHB
USD11.08241.27290.73020.00640.0274
EUR0.923911.17600.67460.00590.0253
GBP0.78560.850410.57370.00500.0215
CAD1.36951.48231.743110.00870.0375
JPY156.7598169.6792199.5365114.469214.2919
THB36.524539.534746.491326.67090.23301

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Тајландски Бах (THB)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до THB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Тајландски Бах е валута во Тајланд. Симболот за USD е $. Симболот за THB е ฿. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Тајландски Бах беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија THB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Тајландски Бах = 36,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.