Thursday 23 May 2024

USD до TJS - САД долар до Таџикистански Сомони валута конвертор

Нашиот САД долар до Таџикистански Сомони конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Таџикистански Сомони или Таџикистански Сомони за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Таџикистански Сомони калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Таџикистански Сомони?

Amount
From
To

1 САД долар =

10,77 Таџикистански Сомони

1 USD = 10,77 TJS

1 TJS = 0,0928 USD

САД долар до Таџикистански Сомони conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Таџикистански Сомони = 10,77

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Таџикистански Сомони

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Таџикистански Сомони со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Таџикистански Сомони (TJS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до TJS (Таџикистански Сомони) ✅ USD до TJS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Таџикистански Сомони (TJS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Таџикистански Сомони ( TJS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Таџикистански Сомони во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до TJS Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 10.79715387 TJS - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 10.81104456 TJS +0.01389069 TJS +0.12865143 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 10.85917818 TJS +0.04813361 TJS +0.44522631 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 10.79412368 TJS -0.06505450 TJS -0.59907386 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 10.77330805 TJS -0.02081563 TJS -0.19284221 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 10.77330805 TJS - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 10.86389710 TJS +0.09058905 TJS +0.84086564 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTJS
USD11.08301.27250.73100.00640.0926
EUR0.923311.17490.67490.00590.0855
GBP0.78590.851110.57450.00500.0728
CAD1.36801.48161.740810.00870.1267
JPY156.6660169.6768199.3587114.5232114.5099
TJS10.797111.693813.73957.89270.06891

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Таџикистански Сомони (TJS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TJS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Таџикистански Сомони е валута во Таџикистан. Симболот за USD е $. Симболот за TJS е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Таџикистански Сомони беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TJS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Таџикистански Сомони = 10,77.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.