Tuesday 25 June 2024

1 USD до TJS - САД долар до Таџикистански Сомони валута конвертор

Нашиот САД долар до Таџикистански Сомони конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Таџикистански Сомони или Таџикистански Сомони за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Таџикистански Сомони калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Таџикистански Сомони?

Amount
From
To

1 САД долар =

10,69 Таџикистански Сомони

1 USD = 10,69 TJS

1 TJS = 0,0935 USD

САД долар до Таџикистански Сомони conversion - Курсна листа на ажурирани: 25 јуни 2024 19:40:15 CEST

САД долар курсот до Таџикистански Сомони = 10,69

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Таџикистански Сомони

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Таџикистански Сомони со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Таџикистански Сомони (TJS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до TJS (Таџикистански Сомони) ✅ USD до TJS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Таџикистански Сомони (TJS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Таџикистански Сомони ( TJS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Таџикистански Сомони во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до TJS Промени Промени %
Juni 25, 2024 вторник 1 USD = 10.69027078 TJS - -
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 10.71030760 TJS +0.02003682 TJS +0.18743038 %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 10.60760353 TJS -0.10270407 TJS -0.95892736 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 10.60760353 TJS - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 10.64713273 TJS +0.03952920 TJS +0.37264965 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 10.57887610 TJS -0.06825663 TJS -0.64107989 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 10.67976718 TJS +0.10089108 TJS +0.95370321 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTJS
USD11.07251.26750.73210.00630.0935
EUR0.932411.18180.68260.00580.0872
GBP0.78900.846210.57760.00490.0738
CAD1.36601.46501.731310.00860.1278
JPY159.6815171.2577202.3913116.9014114.9371
TJS10.690211.465213.54957.82620.06691

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Таџикистански Сомони (TJS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TJS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Таџикистански Сомони е валута во Таџикистан. Симболот за USD е $. Симболот за TJS е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 25, 2024. Девизниот курс за Таџикистански Сомони беше последен пат ажуриран на Juni 25, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TJS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Таџикистански Сомони = 10,69.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.