USD до TRY - САД долар до Turkish Lira валута конвертор

Нашиот САД долар до Turkish Lira конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Turkish Lira или Turkish Lira за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Turkish Lira калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 05:00
1 USD ($)
=
17,95918 TRY (₺)
1 USD = 17,959182 TRY
0,055682 USD = 1 TRY

Кој е тековниот курс за САД долар до Turkish Lira?

САД долар курсот до Turkish Lira = 17,96

Конверзија USD во Turkish Lira

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Turkish Lira со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTRY
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.05480
GBPinf0.8433810.643380.006220.04621
CADinf1.310861.5542910.009670.07183
JPYinf135.49544160.65718103.3639917.42468
TRYinf18.2493421.6382713.921680.134691

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Turkish Lira (TRY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TRY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Turkish Lira е валута во Турција. Симболот за USD е $. Симболот за TRY е ₺. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Turkish Lira беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TRY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Turkish Lira = 17,96.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.