USD до TWD - САД долар до Нов Тајван долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Нов Тајван долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.11.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Тајван долар или Нов Тајван долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нов Тајван долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.11.2022 15:10
1 USD ($)
=
30,96687 TWD (NT$)
1 USD = 30,966865 TWD
0,032293 USD = 1 TWD

Кој е тековниот курс за САД долар до Нов Тајван долар?

САД долар курсот до Нов Тајван долар = 30,97

Конверзија USD во Нов Тајван долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нов Тајван долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTWD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.160980.716490.006900.03103
GBPinf0.8613410.617140.005940.02673
CADinf1.395691.6203810.009630.04331
JPYinf144.89110168.21615103.8130214.49610
TWDinf32.2259637.4138123.089580.222421

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нов Тајван долар (TWD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нов Тајван долар е валута во Тајван. Симболот за USD е $. Симболот за TWD е NT$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на November 27, 2022. Девизниот курс за Нов Тајван долар беше последен пат ажуриран на November 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нов Тајван долар = 30,97.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.