Sunday 14 April 2024

1 USD до TWD - САД долар до Нов Тајван долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Нов Тајван долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Тајван долар или Нов Тајван долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нов Тајван долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Нов Тајван долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

32,30 Нов Тајван долар

1 USD = 32,30 TWD

1 TWD = 0,0310 USD

САД долар до Нов Тајван долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 05:00:14 CEST

САД долар курсот до Нов Тајван долар = 32,30

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Нов Тајван долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нов Тајван долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Нов Тајван долар (TWD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до TWD (Нов Тајван долар) ✅ USD до TWD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Нов Тајван долар (TWD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Нов Тајван долар ( TWD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Нов Тајван долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до TWD Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 USD = 32.30287173 TWD - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 32.30287173 TWD - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 32.27159777 TWD -0.03127396 TWD -0.09681479 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 32.18745977 TWD -0.08413800 TWD -0.26071842 %
April 10, 2024 среда 1 USD = 31.98464737 TWD -0.20281240 TWD -0.63009755 %
April 9, 2024 вторник 1 USD = 32.10994445 TWD +0.12529708 TWD +0.39174132 %
April 8, 2024 понеделник 1 USD = 32.09654641 TWD -0.01339804 TWD -0.04172551 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYTWD
USD11.06711.24570.72590.00650.0310
EUR0.937211.16740.68030.00610.0290
GBP0.80280.856610.58270.00520.0249
CAD1.37761.46991.716010.00900.0426
JPY153.2750163.5544190.9346111.266414.7449
TWD32.303034.469440.239923.44960.21081

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нов Тајван долар (TWD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до TWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нов Тајван долар е валута во Тајван. Симболот за USD е $. Симболот за TWD е NT$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за Нов Тајван долар беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија TWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нов Тајван долар = 32,30.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.