500 USD до UAH - САД долар до Украина Hryvnia валута конвертор

Нашиот САД долар до Украина Hryvnia конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Украина Hryvnia или Украина Hryvnia за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Украина Hryvnia калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.01.2021 01:33
500 USD ($)
=
14.146,20000 UAH (₴)
1 USD = 28,292400 UAH
0,035345 USD = 1 UAH

Кој е тековниот курс за САД долар до Украина Hryvnia?

САД долар курсот до Украина Hryvnia = 28,29

Конверзија USD во Украина Hryvnia

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Украина Hryvnia со количина 500 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUAH
USD11.212921.369590.791690.009670.03543
EUR0.8244611.129170.652710.007970.02921
GBP0.730150.8856110.578050.007060.02587
CAD1.263121.532071.7299610.012210.04475
JPY103.42795125.45009141.6539981.8829213.66407
UAH28.2275834.2378738.6602422.347510.272921

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Украина Hryvnia (UAH)

USD до UAH калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Украина Hryvnia е валута во Украина. Симболот за USD е $. Симболот за UAH е ₴. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 22, 2021. Девизниот курс за Украина Hryvnia беше последен пат ажуриран на Januar 22, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UAH има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Украина Hryvnia = 28,29.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.