Friday 21 June 2024

1 USD до UYU - САД долар до Уругвајско песо валута конвертор

Нашиот САД долар до Уругвајско песо конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Уругвајско песо или Уругвајско песо за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Уругвајско песо калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Уругвајско песо?

Amount
From
To

1 САД долар =

39,47 Уругвајско песо

1 USD = 39,47 UYU

1 UYU = 0,0253 USD

САД долар до Уругвајско песо conversion - Курсна листа на ажурирани: 21 јуни 2024 08:20:13 CEST

САД долар курсот до Уругвајско песо = 39,47

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Уругвајско песо

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Уругвајско песо со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Уругвајско песо (UYU) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до UYU (Уругвајско песо) ✅ USD до UYU Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Уругвајско песо (UYU) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Уругвајско песо ( UYU )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Уругвајско песо во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до UYU Промени Промени %
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 39.47108743 UYU - -
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 39.37007874 UYU -0.10100869 UYU -0.25590551 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 39.28501277 UYU -0.08506597 UYU -0.21606757 %
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 39.20338717 UYU -0.08162559 UYU -0.20777795 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 39.17113871 UYU -0.03224847 UYU -0.08225939 %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 39.10068426 UYU -0.07045444 UYU -0.17986315 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 39.10068426 UYU - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.07161.26530.73090.00630.0253
EUR0.933211.18070.68210.00590.0236
GBP0.79030.846910.57770.00500.0200
CAD1.36811.46611.731110.00860.0347
JPY158.9045170.2883201.0635116.146814.0258
UYU39.471342.299049.943528.85050.24841

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до UYU калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Уругвајско песо е валута во Уругвај. Симболот за USD е $. Симболот за UYU е $U. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 21, 2024. Девизниот курс за Уругвајско песо беше последен пат ажуриран на Juni 21, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Уругвајско песо = 39,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.