Thursday 13 June 2024

1 USD до UZS - САД долар до Узбекистан Som валута конвертор

Нашиот САД долар до Узбекистан Som конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Узбекистан Som или Узбекистан Som за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Узбекистан Som калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Узбекистан Som?

Amount
From
To

1 САД долар =

12.610,00 Узбекистан Som

1 USD = 12.610,00 UZS

1 UZS = 0,0000793 USD

САД долар до Узбекистан Som conversion - Курсна листа на ажурирани: 12 јуни 2024 18:35:12 CEST

САД долар курсот до Узбекистан Som = 12.610,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Узбекистан Som

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Узбекистан Som со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Узбекистан Som (UZS) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до UZS (Узбекистан Som) ✅ USD до UZS Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Узбекистан Som (UZS) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Узбекистан Som ( UZS )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Узбекистан Som во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до UZS Промени Промени %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 12,640.58942563 UZS - -
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 12,615.49183154 UZS -25.09759409 UZS -0.19854766 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 12,789.70520817 UZS +174.21337663 UZS +1.38094796 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 12,743.24009980 UZS -46.46510837 UZS -0.36330085 %
Juni 8, 2024 сабота 1 USD = 12,675.00040338 UZS -68.23969641 UZS -0.53549722 %
Juni 7, 2024 петок 1 USD = 12,659.59941154 UZS -15.40099185 UZS -0.12150684 %
Juni 6, 2024 четврток 1 USD = 12,648.74801174 UZS -10.85139979 UZS -0.08571677 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYUZS
USD11.08421.28000.73030.00640.0001
EUR0.922311.18050.67360.00590.0001
GBP0.78130.847110.57060.00500.0001
CAD1.36931.48461.752610.00870.0001
JPY156.5940169.7845200.4377114.364810.0124
UZS12,634.999913,699.298316,172.59289,227.679380.68641

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Узбекистан Som (UZS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до UZS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Узбекистан Som е валута во Узбекистан. Симболот за USD е $. Симболот за UZS е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 13, 2024. Девизниот курс за Узбекистан Som беше последен пат ажуриран на Juni 13, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UZS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Узбекистан Som = 12.610,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.