USD до VEF - САД долар до Венецуелска Боливар Фурт валута конвертор

Нашиот САД долар до Венецуелска Боливар Фурт конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Венецуелска Боливар Фурт или Венецуелска Боливар Фурт за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Венецуелска Боливар Фурт калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2022 21:40
1 USD ($)
=
597.086,44000 VEF (Bs.)
1 USD = 597.086,440000 VEF
0,000002 USD = 1 VEF

Кој е тековниот курс за САД долар до Венецуелска Боливар Фурт?

САД долар курсот до Венецуелска Боливар Фурт = 597.086,44

Конверзија USD во Венецуелска Боливар Фурт

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Венецуелска Боливар Фурт со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USDnan0.000000.000000.000000.00000
EURinf11.186530.762860.00738
GBPinf0.8427910.642930.00622
CADinf1.310861.5553710.00967
JPYinf135.49544160.76953103.363991

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Венецуелска Боливар Фурт (VEF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до VEF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Венецуелска Боливар Фурт е валута во Венецуела. Симболот за USD е $. Симболот за VEF е Bs.. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Венецуелска Боливар Фурт беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија VEF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Венецуелска Боливар Фурт = 597.086,44.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.