USD до WST - САД долар до Самоански Тала валута конвертор

Нашиот САД долар до Самоански Тала конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Самоански Тала или Самоански Тала за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Самоански Тала калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2022 02:18
1 USD ($)
=
2,82479 WST ($)
1 USD = 2,824788 WST
0,354009 USD = 1 WST

Кој е тековниот курс за САД долар до Самоански Тала?

САД долар курсот до Самоански Тала = 2,82

Конверзија USD во Самоански Тала

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Самоански Тала со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYWST
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.121150.757470.007200.38178
GBPinf0.8919410.675620.006430.34053
CADinf1.320181.4801210.009510.50402
JPYinf138.79731155.61208105.13486152.99023
WSTinf2.619302.936621.984040.018871

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Самоански Тала (WST)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до WST калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Самоански Тала е валута во Самоа. Симболот за USD е $. Симболот за WST е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 27, 2022. Девизниот курс за Самоански Тала беше последен пат ажуриран на September 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија WST има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Самоански Тала = 2,82.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.