Sunday 03 March 2024

1 USD до WST - САД долар до Самоански Тала валута конвертор

Нашиот САД долар до Самоански Тала конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Самоански Тала или Самоански Тала за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Самоански Тала калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Самоански Тала?

Amount
From
To

1 САД долар =

2,68 Самоански Тала

1 USD = 2,68 WST

1 WST = 0,373 USD

САД долар до Самоански Тала conversion - Курсна листа на ажурирани: 3 март 2024 09:45:13 CET

САД долар курсот до Самоански Тала = 2,68

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Самоански Тала

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Самоански Тала со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Самоански Тала (WST) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до WST (Самоански Тала) ✅ USD до WST Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Самоански Тала (WST) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Самоански Тала ( WST )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Самоански Тала во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до WST Промени Промени %
März 3, 2024 недела 1 USD = 2.72288888 WST - -
März 2, 2024 сабота 1 USD = 2.75463881 WST +0.03174994 WST +1.16603861 %
März 1, 2024 петок 1 USD = 2.74132576 WST -0.01331305 WST -0.48329573 %
Februar 29, 2024 четврток 1 USD = 2.74087494 WST -0.00045082 WST -0.01644525 %
Februar 28, 2024 среда 1 USD = 2.72306683 WST -0.01780812 WST -0.64972374 %
Februar 27, 2024 вторник 1 USD = 2.73071840 WST +0.00765157 WST +0.28099092 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 USD = 2.73076314 WST +0.00004474 WST +0.00163846 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYWST
USD11.08511.26570.73630.00670.3728
EUR0.921611.16650.67860.00610.3436
GBP0.79010.857310.58170.00530.2945
CAD1.35821.47371.719010.00900.5063
JPY150.0950162.8628189.9752110.5143155.9555
WST2.68242.91063.39511.97500.01791

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Самоански Тала (WST)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до WST калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Самоански Тала е валута во Самоа. Симболот за USD е $. Симболот за WST е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на März 03, 2024. Девизниот курс за Самоански Тала беше последен пат ажуриран на März 03, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија WST има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Самоански Тала = 2,68.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.