USD до XAG - САД долар до Сребрена (тројска унца) валута конвертор

Нашиот САД долар до Сребрена (тројска унца) конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сребрена (тројска унца) или Сребрена (тројска унца) за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сребрена (тројска унца) калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.01.2022 01:06
1 USD ($)
=
0,04261 XAG
1 USD = 0,042613 XAG
23,466758 USD = 1 XAG

Кој е тековниот курс за САД долар до Сребрена (тројска унца)?

САД долар курсот до Сребрена (тројска унца) = 0,04

Конверзија USD во Сребрена (тројска унца)

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сребрена (тројска унца) со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXAG
USD11.139971.364510.799480.0087122.98692
EUR0.8772211.196970.701310.0076420.16447
GBP0.732870.8354510.585910.0063816.84631
CAD1.250821.425891.7067510.0108928.75238
JPY114.82350130.89551156.6775691.7989512,639.43868
XAG0.043500.049590.059360.034780.000381

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сребрена (тројска унца) (XAG)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до XAG калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сребрена (тројска унца) е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XAG е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 19, 2022. Девизниот курс за Сребрена (тројска унца) беше последен пат ажуриран на Januar 19, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XAG има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сребрена (тројска унца) = 0,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.