Thursday 20 June 2024

1 USD до XAG - САД долар до Сребрена (тројска унца) валута конвертор

Нашиот САД долар до Сребрена (тројска унца) конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сребрена (тројска унца) или Сребрена (тројска унца) за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сребрена (тројска унца) калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Сребрена (тројска унца)?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,0336 Сребрена (тројска унца)

1 USD = 0,0336 XAG

1 XAG = 29,73 USD

САД долар до Сребрена (тројска унца) conversion - Курсна листа на ажурирани: 19 јуни 2024 19:10:15 CEST

САД долар курсот до Сребрена (тројска унца) = 0,0336

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Сребрена (тројска унца)

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сребрена (тројска унца) со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Сребрена (тројска унца) (XAG) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до XAG (Сребрена (тројска унца)) ✅ USD до XAG Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Сребрена (тројска унца) (XAG) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Сребрена (тројска унца) ( XAG )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Сребрена (тројска унца) во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до XAG Промени Промени %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 0.03396739 XAG - -
Juni 18, 2024 вторник 1 USD = 0.03399799 XAG +0.00003060 XAG +0.09009468 %
Juni 17, 2024 понеделник 1 USD = 0.03424599 XAG +0.00024799 XAG +0.72943956 %
Juni 16, 2024 недела 1 USD = 0.03383694 XAG -0.00040905 XAG -1.19444397 %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 0.03383694 XAG - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 0.03458652 XAG +0.00074958 XAG +2.21526649 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 0.03424892 XAG -0.00033760 XAG -0.97609425 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXAG
USD11.07501.27210.72950.006329.7663
EUR0.930311.18340.67860.005927.6906
GBP0.78610.845010.57340.005023.3989
CAD1.37081.47361.743810.008740.8037
JPY158.0050169.8495201.0025115.264714,703.2300
XAG0.03360.03610.04270.02450.00021

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сребрена (тројска унца) (XAG)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XAG калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сребрена (тројска унца) е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XAG е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 20, 2024. Девизниот курс за Сребрена (тројска унца) беше последен пат ажуриран на Juni 20, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XAG има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сребрена (тројска унца) = 0,0336.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.