USD до XAU - САД долар до Злато (троја унца) валута конвертор

Нашиот САД долар до Злато (троја унца) конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.01.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Злато (троја унца) или Злато (троја унца) за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Злато (троја унца) калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.01.2023 21:02
1 USD ($)
=
0,00052 XAU
1 USD = 0,000518 XAU
1.930,468762 USD = 1 XAU

Кој е тековниот курс за САД долар до Злато (троја унца)?

САД долар курсот до Злато (троја унца) = 0,00

Конверзија USD во Злато (троја унца)

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Злато (троја унца) со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXAU
USD11.082321.232060.742480.007681,926.78227
EUR0.9239411.138350.686000.007101,780.23121
GBP0.811650.8784710.602630.006231,563.87283
CAD1.346851.457721.6593910.010352,595.07707
JPY130.17897140.89548160.3880696.654751250,826.53179
XAU0.000520.000560.000640.000390.000001

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Злато (троја унца) (XAU)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XAU калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Злато (троја унца) е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XAU е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 31, 2023. Девизниот курс за Злато (троја унца) беше последен пат ажуриран на Januar 31, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XAU има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Злато (троја унца) = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.