USD до XDR - САД долар до Специјални права на влечење валута конвертор

Нашиот САД долар до Специјални права на влечење конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Специјални права на влечење или Специјални права на влечење за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Специјални права на влечење калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.01.2022 01:47
1 USD ($)
=
0,71352 XDR (SZR)
1 USD = 0,713517 XDR
1,401509 USD = 1 XDR

Кој е тековниот курс за САД долар до Специјални права на влечење?

САД долар курсот до Специјални права на влечење = 0,71

Конверзија USD во Специјални права на влечење

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Специјални права на влечење со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.139971.364510.799480.008711.40857
EUR0.8772211.196970.701310.007641.23562
GBP0.732870.8354510.585910.006381.03229
CAD1.250821.425891.7067510.010891.76186
JPY114.82350130.89551156.6775691.798951161.73645
XDR0.709940.809310.968720.567580.006181

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Специјални права на влечење (XDR)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до XDR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Специјални права на влечење е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XDR е SZR. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 19, 2022. Девизниот курс за Специјални права на влечење беше последен пат ажуриран на Januar 19, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XDR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Специјални права на влечење = 0,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.