Thursday 23 May 2024

1 USD до XDR - САД долар до Специјални права на влечење валута конвертор

Нашиот САД долар до Специјални права на влечење конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Специјални права на влечење или Специјални права на влечење за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Специјални права на влечење калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Специјални права на влечење?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,755 Специјални права на влечење

1 USD = 0,755 XDR

1 XDR = 1,32 USD

САД долар до Специјални права на влечење conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Специјални права на влечење = 0,755

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Специјални права на влечење

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Специјални права на влечење со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Специјални права на влечење (XDR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до XDR (Специјални права на влечење) ✅ USD до XDR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Специјални права на влечење (XDR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Специјални права на влечење ( XDR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Специјални права на влечење во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до XDR Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 0.75547017 XDR - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 0.75585104 XDR +0.00038087 XDR +0.05041526 %
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 0.75556607 XDR -0.00028498 XDR -0.03770275 %
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 0.75592589 XDR +0.00035983 XDR +0.04762333 %
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 0.75315497 XDR -0.00277093 XDR -0.36656052 %
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 0.75315497 XDR - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 0.75705270 XDR +0.00389774 XDR +0.51752123 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.08461.27150.73160.00641.3237
EUR0.922011.17230.67450.00591.2204
GBP0.78650.853010.57540.00501.0410
CAD1.36691.48261.738010.00871.8093
JPY157.0575170.3481199.7044114.90181207.8938
XDR0.75550.81940.96060.55270.00481

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Специјални права на влечење (XDR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XDR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Специјални права на влечење е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XDR е SZR. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Специјални права на влечење беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XDR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Специјални права на влечење = 0,755.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.