USD до XPF - САД долар до CFP Франк валута конвертор

Нашиот САД долар до CFP Франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.07.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на CFP Франк или CFP Франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до CFP Франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.07.2022 11:03
1 USD ($)
=
114,41757 XPF (F)
1 USD = 114,417570 XPF
0,008740 USD = 1 XPF

Кој е тековниот курс за САД долар до CFP Франк?

САД долар курсот до CFP Франк = 114,42

Конверзија USD во CFP Франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута CFP Франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXPF
USD11.042861.210500.772990.007400.00884
EUR0.9589011.160750.741220.007090.00847
GBP0.826110.8615110.638570.006110.00730
CAD1.293691.349131.5660110.009570.01143
JPY135.22504141.02041163.68989104.5270211.19509
XPF113.15036117.99968136.9685087.463610.836761

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со CFP Франк (XPF)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до XPF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На CFP Франк е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XPF е F. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juli 02, 2022. Девизниот курс за CFP Франк беше последен пат ажуриран на Juli 02, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XPF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до CFP Франк = 114,42.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.