Friday 14 June 2024

1 USD до XPF - САД долар до CFP Франк валута конвертор

Нашиот САД долар до CFP Франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на CFP Франк или CFP Франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до CFP Франк калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до CFP Франк?

Amount
From
To

1 САД долар =

110,73 CFP Франк

1 USD = 110,73 XPF

1 XPF = 0,00903 USD

САД долар до CFP Франк conversion - Курсна листа на ажурирани: 13 јуни 2024 18:40:13 CEST

САД долар курсот до CFP Франк = 110,73

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во CFP Франк

Ја избравте изворната валута USD и целната валута CFP Франк со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и CFP Франк (XPF) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до XPF (CFP Франк) ✅ USD до XPF Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во CFP Франк (XPF) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во CFP Франк ( XPF )

Споредете ја цената на 1 САД долар во CFP Франк во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до XPF Промени Промени %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 110.47282369 XPF - -
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 111.08642524 XPF +0.61360155 XPF +0.55543213 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 110.80332410 XPF -0.28310114 XPF -0.25484765 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 110.90163025 XPF +0.09830615 XPF +0.08872130 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 110.24142873 XPF -0.66020153 XPF -0.59530372 %
Juni 8, 2024 сабота 1 USD = 110.24142873 XPF - -
Juni 7, 2024 петок 1 USD = 109.50503723 XPF -0.73639150 XPF -0.66798073 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXPF
USD11.07551.27600.72730.00640.0090
EUR0.929811.18640.67630.00590.0083
GBP0.78370.842910.57000.00500.0070
CAD1.37491.47871.754310.00880.0123
JPY157.0120168.8737200.3458114.201811.4095
XPF111.3988119.8146142.143881.02530.70951

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со CFP Франк (XPF)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до XPF калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На CFP Франк е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за XPF е F. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 14, 2024. Девизниот курс за CFP Франк беше последен пат ажуриран на Juni 14, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија XPF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до CFP Франк = 110,73.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.