Tuesday 16 April 2024

1 USD до YER - САД долар до Јеменски риал валута конвертор

Нашиот САД долар до Јеменски риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јеменски риал или Јеменски риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јеменски риал калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Јеменски риал?

Amount
From
To

1 САД долар =

250,32 Јеменски риал

1 USD = 250,32 YER

1 YER = 0,00399 USD

САД долар до Јеменски риал conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 април 2024 13:35:11 CEST

САД долар курсот до Јеменски риал = 250,32

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Јеменски риал

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јеменски риал со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Јеменски риал (YER) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до YER (Јеменски риал) ✅ USD до YER Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Јеменски риал (YER) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Јеменски риал ( YER )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Јеменски риал во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до YER Промени Промени %
April 16, 2024 вторник 1 USD = 250.31289111 YER - -
April 15, 2024 понеделник 1 USD = 250.31289111 YER - -
April 14, 2024 недела 1 USD = 250.31289111 YER - -
April 13, 2024 сабота 1 USD = 250.31289111 YER - -
April 12, 2024 петок 1 USD = 250.37556335 YER +0.06267223 YER +0.02503756 %
April 11, 2024 четврток 1 USD = 250.37556335 YER - -
April 10, 2024 среда 1 USD = 250.37556335 YER - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYYER
USD11.06291.24340.72500.00650.0040
EUR0.940811.16980.68210.00610.0038
GBP0.80430.854910.58310.00520.0032
CAD1.37921.46601.714910.00890.0055
JPY154.5750164.3017192.1977112.073010.6175
YER250.3250266.0767311.2527181.49551.61941

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јеменски риал (YER)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до YER калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јеменски риал е валута во Јемен. Симболот за USD е $. Симболот за YER е ﷼. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на April 16, 2024. Девизниот курс за Јеменски риал беше последен пат ажуриран на April 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија YER има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јеменски риал = 250,32.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.