USD до ZAR - САД долар до Јужноафрикански ранд валута конвертор

Нашиот САД долар до Јужноафрикански ранд конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јужноафрикански ранд или Јужноафрикански ранд за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јужноафрикански ранд калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 01:33
1 USD ($)
=
16,43410 ZAR (R)
1 USD = 16,434103 ZAR
0,060849 USD = 1 ZAR

Кој е тековниот курс за САД долар до Јужноафрикански ранд?

САД долар курсот до Јужноафрикански ранд = 16,43

Конверзија USD во Јужноафрикански ранд

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јужноафрикански ранд со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYZAR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.05991
GBPinf0.8433810.643380.006220.05052
CADinf1.310861.5542910.009670.07853
JPYinf135.49544160.65718103.3639918.11700
ZARinf16.6928119.7926912.734270.123201

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јужноафрикански ранд (ZAR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ZAR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јужноафрикански ранд е валута во Јужна Африка. Симболот за USD е $. Симболот за ZAR е R. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Јужноафрикански ранд беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZAR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јужноафрикански ранд = 16,43.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.