Sunday 16 June 2024

1 USD до ZMW - САД долар до Zambian Kwacha валута конвертор

Нашиот САД долар до Zambian Kwacha конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Zambian Kwacha или Zambian Kwacha за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Zambian Kwacha калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Zambian Kwacha?

Amount
From
To

1 САД долар =

26,11 Zambian Kwacha

1 USD = 26,11 ZMW

1 ZMW = 0,0383 USD

САД долар до Zambian Kwacha conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 јуни 2024 18:50:14 CEST

САД долар курсот до Zambian Kwacha = 26,11

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Zambian Kwacha

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Zambian Kwacha со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Zambian Kwacha (ZMW) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ZMW (Zambian Kwacha) ✅ USD до ZMW Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Zambian Kwacha (ZMW) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Zambian Kwacha ( ZMW )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Zambian Kwacha во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до ZMW Промени Промени %
Juni 15, 2024 сабота 1 USD = 26.11306959 ZMW - -
Juni 14, 2024 петок 1 USD = 26.51746175 ZMW +0.40439216 ZMW +1.54861977 %
Juni 13, 2024 четврток 1 USD = 26.39288448 ZMW -0.12457727 ZMW -0.46979334 %
Juni 12, 2024 среда 1 USD = 26.28742672 ZMW -0.10545775 ZMW -0.39956889 %
Juni 11, 2024 вторник 1 USD = 26.38383199 ZMW +0.09640526 ZMW +0.36673526 %
Juni 10, 2024 понеделник 1 USD = 26.70583522 ZMW +0.32200324 ZMW +1.22045667 %
Juni 9, 2024 недела 1 USD = 26.54843762 ZMW -0.15739760 ZMW -0.58937532 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYZMW
USD11.07201.26590.72720.00640.0383
EUR0.932911.18090.67840.00590.0357
GBP0.78990.846810.57440.00500.0303
CAD1.37521.47411.740910.00870.0527
JPY157.4050168.7356199.2668114.463916.0279
ZMW26.112727.992433.057418.98900.16591

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Zambian Kwacha (ZMW)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ZMW калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Zambian Kwacha е валута во Замбија. Симболот за USD е $. Симболот за ZMW е ZK. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 16, 2024. Девизниот курс за Zambian Kwacha беше последен пат ажуриран на Juni 16, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZMW има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Zambian Kwacha = 26,11.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.