Monday 17 June 2024

1 USD до ZWD - САД долар до Зимбабве долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Зимбабве долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Зимбабве долар или Зимбабве долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Зимбабве долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Зимбабве долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

Зимбабве долар

1 USD = ZWD

1 ZWD = inf USD

САД долар до Зимбабве долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 16 јуни 2024 18:55:11 CEST

САД долар курсот до Зимбабве долар =

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Зимбабве долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Зимбабве долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 1 САД долар (USD) и Зимбабве долар (ZWD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 1 USD (САД долар) до ZWD (Зимбабве долар) ✅ USD до ZWD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Зимбабве долар (ZWD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.07111.26680.72770.0063
EUR0.933611.18270.67950.0059
GBP0.78940.845510.57450.0050
CAD1.37411.47181.740710.0087
JPY157.8115169.0282199.9127114.84681

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Зимбабве долар (ZWD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ZWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Зимбабве долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за ZWD е Z.$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 17, 2024. Девизниот курс за Зимбабве долар беше последен пат ажуриран на Juni 17, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Зимбабве долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.