1 UYU до AUD - Уругвајско песо до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.09.2020 02:13
1 UYU ($U)
=
0,03230 AUD ($)
1 UYU = 0,032303 AUD
30,956494 UYU = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до Австралискиот долар?

Уругвајско песо курсот до Австралискиот долар = 0,03

Конверзија UYU во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута Австралискиот долар со количина 1 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDUYU
USD11.186261.295380.758990.009580.731710.02356
EUR0.8429911.091980.639820.008070.616820.01986
GBP0.771980.9157610.585920.007390.564860.01819
CAD1.317541.562941.7067110.012620.964060.03104
JPY104.40402123.85039135.2427579.24193176.393842.45969
AUD1.366661.621211.770341.037280.0130910.03220
UYU42.4459750.3519854.9836032.216200.4065531.058291

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

UYU до AUD калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за UYU е $U. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на September 19, 2020. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на September 19, 2020. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до Австралискиот долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.