UYU до EUR - Уругвајско песо до евра валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 10.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 10.08.2020 04:27
1 UYU ($U)
=
0,01987 EUR (€)
1 UYU = 0,019865 EUR
50,339287 UYU = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до евра?

Уругвајско песо курсот до евра = 0,02

Конверзија UYU во евра

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута евра со количина 1 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.178891.304350.747240.009440.02343
EUR0.8482611.106430.633850.008010.01987
GBP0.766670.9038110.572880.007240.01796
CAD1.338261.577651.7455510.012630.03135
JPY105.93904124.88997138.1816679.1620712.48172
UYU42.6877950.3240155.6798531.898100.402951

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

UYU до EUR калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за UYU е $U. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на August 10, 2020. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на August 10, 2020. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до евра = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.