UYU до MXN - Уругвајско песо до Мексикански пезос валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до Мексикански пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мексикански пезос или Мексикански пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до Мексикански пезос калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.10.2020 14:41
1 UYU ($U)
=
0,49464 MXN ($)
1 UYU = 0,494638 MXN
2,021681 UYU = 1 MXN

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до Мексикански пезос?

Уругвајско песо курсот до Мексикански пезос = 0,49

Конверзија UYU во Мексикански пезос

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута Мексикански пезос со количина 1 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNUYU
USD11.182751.293900.762240.009470.047400.02331
EUR0.8454911.093980.644470.008010.040080.01970
GBP0.772860.9141010.589100.007320.036640.01801
CAD1.311921.551671.6974910.012420.062190.03058
JPY105.58950124.88631136.6226580.4850215.005232.46084
MXN21.0958224.9511527.2959616.080170.1997910.49165
UYU42.9078850.7494255.5186632.706290.406362.033951

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со Мексикански пезос (MXN)

UYU до MXN калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На Мексикански пезос е валута во Мексико. Симболот за UYU е $U. Симболот за MXN е $. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на Oktober 21, 2020. Девизниот курс за Мексикански пезос беше последен пат ажуриран на Oktober 21, 2020. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MXN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до Мексикански пезос = 0,49.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.