WST до USD - Самоански Тала до САД долар валута конвертор

Нашиот Самоански Тала до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Самоански Тала. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Самоански Тала до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.03.2021 23:54
1 WST ($)
=
0,39152 USD ($)
1 WST = 0,391522 USD
2,554135 WST = 1 USD

Кој е тековниот курс за Самоански Тала до САД долар?

Самоански Тала курсот до САД долар = 0,39

Конверзија WST во САД долар

Ја избравте изворната валута WST и целната валута САД долар со количина 1 WST. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYWST
USD11.191611.384000.790260.009220.39170
EUR0.8392011.161450.663190.007740.32871
GBP0.722540.8609910.571000.006670.28302
CAD1.265401.507871.7513210.011670.49566
JPY108.40504129.17649150.0326585.66832142.46211
WST2.552983.042163.533332.017520.023551

Земјите кои плаќаат со Самоански Тала (WST)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

WST до USD калкулатор на девизниот курс

На Самоански Тала е валута во Самоа. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за WST е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Самоански Тала беше последно ажурирана на März 08, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 08, 2021. Факторот на конверзија WST има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Самоански Тала до САД долар = 0,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.