XCD до USD - Исток Кариби долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Исток Кариби долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Исток Кариби долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Исток Кариби долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2022 17:11
1 XCD ($)
=
0,37035 USD ($)
1 XCD = 0,370355 USD
2,700116 XCD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Исток Кариби долар до САД долар?

Исток Кариби долар курсот до САД долар = 0,37

Конверзија XCD во САД долар

Ја избравте изворната валута XCD и целната валута САД долар со количина 1 XCD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXCD
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.116210.756940.007180.38481
GBPinf0.8958910.678130.006430.34475
CADinf1.321111.4746410.009490.50838
JPYinf139.23092155.41102105.38933153.57754
XCDinf2.598682.900671.967040.018661

Земјите кои плаќаат со Исток Кариби долар (XCD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Исток Кариби долар во други светски валути


XCD до USD калкулатор на девизниот курс

На Исток Кариби долар е валута во Антигва и Барбуда, Доминика, Гренада, Сент Китс и Невис, Света Луција, Свети Винсент и Гренадини. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за XCD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Исток Кариби долар беше последно ажурирана на September 28, 2022. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 28, 2022. Факторот на конверзија XCD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Исток Кариби долар до САД долар = 0,37.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.