Tuesday 28 March 2023

XOF до USD - ЦФА франк BCEAO до САД долар валута конвертор

Нашиот ЦФА франк BCEAO до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од ЦФА франк BCEAO. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

ЦФА франк BCEAO до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 01:47
1 XOF (F)
=
0,00165 USD ($)
1 XOF = 0,001645 USD
607,878051 XOF = 1 USD

Кој е тековниот курс за ЦФА франк BCEAO до САД долар?

ЦФА франк BCEAO курсот до САД долар = 0,00

Конверзија XOF во САД долар

Ја избравте изворната валута XOF и целната валута САД долар со количина 1 XOF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYXOF
USD11.078781.228430.730650.007600.00164
EUR0.9269711.138710.677290.007050.00152
GBP0.814050.8781810.594790.006190.00134
CAD1.368641.476471.6812710.010400.00225
JPY131.55150141.91559161.6012596.1184110.21584
XOF609.49883657.51732748.72407445.331744.633161

Земјите кои плаќаат со ЦФА франк BCEAO (XOF)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете ЦФА франк BCEAO во други светски валути


XOF до USD калкулатор на девизниот курс

На ЦФА франк BCEAO е валута во Бенин, Буркина Фасо, Гвинеја-Бисао, Брегот на Слоновата Коска, mali, Нигер, Сенегал, Да оди. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за XOF е F. Симболот за USD е $. Стапката на размена за ЦФА франк BCEAO беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија XOF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс ЦФА франк BCEAO до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.