Tuesday 28 March 2023

ZAR до USD - Јужноафрикански ранд до САД долар валута конвертор

Нашиот Јужноафрикански ранд до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јужноафрикански ранд. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јужноафрикански ранд до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 01:04
1 ZAR (R)
=
0,05459 USD ($)
1 ZAR = 0,054590 USD
18,318296 ZAR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Јужноафрикански ранд до САД долар?

Јужноафрикански ранд курсот до САД долар = 0,05

Конверзија ZAR во САД долар

Ја избравте изворната валута ZAR и целната валута САД долар со количина 1 ZAR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYZAR
USD11.078781.228430.730650.007600.05457
EUR0.9269711.138710.677290.007050.05058
GBP0.814050.8781810.594790.006190.04442
CAD1.368641.476471.6812710.010400.07468
JPY131.55150141.91559161.6012596.1184117.17856
ZAR18.3256019.7693622.5116413.389640.139301

Земјите кои плаќаат со Јужноафрикански ранд (ZAR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Јужноафрикански ранд во други светски валути


ZAR до USD калкулатор на девизниот курс

На Јужноафрикански ранд е валута во Јужна Африка. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за ZAR е R. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Јужноафрикански ранд беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија ZAR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јужноафрикански ранд до САД долар = 0,05.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.