AMD në USD - Dram Armene në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dram Armene to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dram Armene monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dram Armene to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 02:18
1 AMD (Դ)
=
0,00208 USD ($)
1 AMD = 0,002076 USD
481,623650 AMD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dram Armene në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dram Armene kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi AMD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AMD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 AMD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAMD
USD11.161821.270180.745290.009470.00206
EUR0.8607211.093260.641480.008150.00177
GBP0.787290.9146910.586760.007450.00162
CAD1.341761.558891.7042810.012710.00276
JPY105.60597122.69564134.1385978.7070510.21760
AMD485.32020563.85703616.44401361.704184.595581

Vendet që paguajnë me Dram Armene (AMD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga AMD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dram Armene është monedha në Armeni. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për AMD është Դ. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dram Armene u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. AMD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dram Armene në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.