1000 AUD në CNY - Australian Dollar në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Australian Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.10.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Australian Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Australian Dollar to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 16.10.2021 08:03
1000 AUD ($)
=
4.776,65670 CNY (¥)
1 AUD = 4,776657 CNY
0,209351 AUD = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Australian Dollar në Kineze juan?

Australian Dollar kurs në Kineze juan = 4,78

Konvertimi AUD në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AUD dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1000 AUD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCNY
USD11.159911.374500.807930.008750.741790.15538
EUR0.8621411.185010.696550.007550.639530.13396
GBP0.727540.8438810.587800.006370.539680.11305
CAD1.237731.435661.7012610.010830.918140.19232
JPY114.26104132.53265157.0518692.31500184.7579817.75397
AUD1.348091.563661.852941.089160.0118010.20947
CNY6.435807.464968.846025.199680.056334.774031

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga AUD to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për AUD është $. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Australian Dollar u ndryshua së fundmi në Oktober 16, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Oktober 16, 2021. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Australian Dollar në Kineze juan = 4,78.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.