1000 AUD në HKD - Australian Dollar në Hong Kong Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Australian Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hong Kong Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.10.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Australian Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hong Kong Dollar ose Hong Kong Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Australian Dollar to Hong Kong Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 21.10.2021 09:06
1000 AUD ($)
=
5.821,45020 HKD (HK$)
1 AUD = 5,821450 HKD
0,171779 AUD = 1 HKD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Australian Dollar në Hong Kong Dollar?

Australian Dollar kurs në Hong Kong Dollar = 5,82

Konvertimi AUD në Hong Kong Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AUD dhe monedhën e synuar Hong Kong Dollar me një shumë 1000 AUD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDHKD
USD11.163531.380200.810330.008770.748300.12861
EUR0.8594611.186220.696450.007530.643130.11053
GBP0.724540.8430210.587110.006350.542170.09318
CAD1.234061.435861.7032410.010820.923450.15871
JPY114.06196132.71429157.4278292.42822185.3525914.66950
AUD1.336361.554891.844441.082900.0117210.17187
HKD7.775459.0469510.731646.300710.068175.818371

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

nga AUD to HKD kalkulator i kursit të këmbimit

Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Hong Kong Dollar është monedha në . Simbol për AUD është $. Simbol për HKD është HK$. Kursit të këmbimit për Australian Dollar u ndryshua së fundmi në Oktober 21, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Hong Kong Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 21, 2021. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Australian Dollar në Hong Kong Dollar = 5,82.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.