1000 AUD në SGD - Australian Dollar në Dollar Singapori konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Australian Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar Singapori. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Australian Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar Singapori ose Dollar Singapori për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Australian Dollar to Dollar Singapori kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.07.2020 03:00
1000 AUD ($)
=
971,34600 SGD ($)
1 AUD = 0,971346 SGD
1,029499 AUD = 1 SGD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Australian Dollar në Dollar Singapori?

Australian Dollar kurs në Dollar Singapori = 0,97

Konvertimi AUD në Dollar Singapori

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AUD dhe monedhën e synuar Dollar Singapori me një shumë 1000 AUD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDSGD
USD11.134011.258610.739180.009320.697330.71823
EUR0.8818311.109870.651830.008220.614920.63335
GBP0.794530.9010110.587300.007400.554050.57065
CAD1.352851.534151.7027010.012610.943380.97165
JPY107.30896121.68963135.0596779.32072174.8297777.07233
AUD1.434041.626221.804891.060020.0133611.02997
SGD1.392321.578901.752381.029170.012970.970901

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Vendet që paguajnë me Dollar Singapori (SGD)

nga AUD to SGD kalkulator i kursit të këmbimit

Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Dollar Singapori është monedha në Singapore. Simbol për AUD është $. Simbol për SGD është $. Kursit të këmbimit për Australian Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 09, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar Singapori është përditësuar të fundit në Juli 09, 2020. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SGD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Australian Dollar në Dollar Singapori = 0,97.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.