AZN në USD - Azerbaijani Manat në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Azerbaijani Manat to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Azerbaijani Manat monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Azerbaijani Manat to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.09.2020 02:42
1 AZN (₼)
=
0,58859 USD ($)
1 AZN = 0,588590 USD
1,698976 AZN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Azerbaijani Manat në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Azerbaijani Manat kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,59

Konvertimi AZN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AZN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 AZN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAZN
USD11.163151.274500.746960.009470.58686
EUR0.8597311.095730.642180.008140.50455
GBP0.784620.9126310.586080.007430.46047
CAD1.338771.557191.7062510.012680.78567
JPY105.59104122.81827134.5756878.87198161.96766
AZN1.703971.981972.171711.272790.016141

Vendet që paguajnë me Azerbaijani Manat (AZN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga AZN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Azerbaijani Manat është monedha në Azerbaixhan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për AZN është ₼. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Azerbaijani Manat u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. AZN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Azerbaijani Manat në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,59.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.