100 BCH në BTC

Konvertuesi ynë Bitcoin Cash to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Bitcoin Cash monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Bitcoin Cash to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.10.2020 05:02
100 BCH
=
2,09013 BTC (₿)
1 BCH = 0,020901 BTC
47,843845 BTC = 1 BCH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Bitcoin Cash në Bitcoin?

Bitcoin Cash kurs në Bitcoin = 0,02
Ethereum0,000 ETH
gurgullimë0,000 XRP
Litecoin0,000 LTC
NUK0,000 XEM
Lumens yjor0,000 XLM
EOS0,000 EOS
IOTA0,000 MIOTA
DASH0,000 DASH
monedhë0,000 XMR

Konvertimi BCH në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BCH dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 100 BCH. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1874861.3165600.7623260.00957111,904.761905
EUR0.84211511.1086950.6419660.00806010,025.178571
GBP0.7595550.90196110.5790280.0072709,042.321429
CAD1.3117751.5577151.72703110.01255515,616.369048
JPY104.479500124.067972137.55356879.64742411,243,803.571429
BTC0.0000840.0001000.0001110.0000640.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Bitcoin Cash në Bitcoin = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.