BIF në USD - Franc Burundian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc Burundian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc Burundian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc Burundian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 18.02.2020 09:18
1 BIF
=
0,00053 USD ($)
1 BIF = 0,000530 USD
1.888,007190 BIF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc Burundian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Franc Burundian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi BIF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BIF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 BIF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIF
USD11.083351.301040.755660.009100.00053
EUR0.9230611.200940.697520.008400.00049
GBP0.768620.8326810.580810.006990.00041
CAD1.323351.433651.7217310.012040.00070
JPY109.93197119.09476143.0260583.0709710.05813
BIF1,891.000002,048.614232,460.269451,428.9492617.201551

Vendet që paguajnë me Franc Burundian (BIF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BIF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc Burundian është monedha në Burundi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BIF është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Franc Burundian u ndryshua së fundmi në Februar 18, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 18, 2020. BIF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc Burundian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.