10 BRL në GBP - Real Brazilian në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Real Brazilian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 10.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Real Brazilian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Real Brazilian to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 10.07.2020 10:42
10 BRL (R$)
=
1,48496 GBP (£)
1 BRL = 0,148496 GBP
6,734188 BRL = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Real Brazilian në Sterling Pound Britanik?

Real Brazilian kurs në Sterling Pound Britanik = 0,15

Konvertimi BRL në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BRL dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 10 BRL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.129961.261450.736630.009320.18657
EUR0.8849811.116360.651910.008250.16511
GBP0.792740.8957710.583960.007390.14790
CAD1.357531.533951.7124510.012660.25327
JPY107.26498121.20556135.3091579.01510120.01237
BRL5.359946.056536.761283.948310.049971

Vendet që paguajnë me Real Brazilian (BRL)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga BRL to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Real Brazilian është monedha në Brazil. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për BRL është R$. Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Real Brazilian u ndryshua së fundmi në Juli 10, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në Juli 10, 2020. BRL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Real Brazilian në Sterling Pound Britanik = 0,15.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.