500 BTC në NEO

Konvertuesi ynë Bitcoin to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga NEO. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Bitcoin monedhën e parazgjedhur. Kliko në NEO ose NEO për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Bitcoin to NEO kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.08.2020 00:31
500 BTC (₿)
=
445.354,94790 NEO
1 BTC = 890,709896 NEO
0,001123 NEO = 1 BTC

Cila është kursi aktual i këmbimit për Bitcoin në NEO?

Bitcoin kurs në NEO = 890,71
Ethereum0,000 ETH
gurgullimë0,000 XRP
Bitcoin Cash0,000 BCH
Litecoin0,000 LTC
NUK0,000 XEM
Lumens yjor0,000 XLM
IOTA0,000 MIOTA
DASH0,000 DASH
monedhë0,000 XMR

Konvertimi BTC në NEO

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BTC dhe monedhën e synuar NEO me një shumë 500 BTC. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1772671.3062590.7481050.00945011,363.636364
EUR0.84942511.1095690.6354590.0080279,652.556818
GBP0.7655450.90125110.5727080.0072358,699.375000
CAD1.3367101.5736651.74608910.01263215,189.886364
JPY105.818499124.576624138.22636079.16339311,202,482.943182
BTC0.0000880.0001040.0001150.0000660.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Bitcoin në NEO = 890,71.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.