BTN në AUD - Ngultrum Bhutanese në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Ngultrum Bhutanese to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Ngultrum Bhutanese monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Ngultrum Bhutanese to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 02.06.2020 07:17
1 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
=
0,01951 AUD ($)
1 BTN = 0,019512 AUD
51,250513 BTN = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Ngultrum Bhutanese në Australian Dollar?

Ngultrum Bhutanese kurs në Australian Dollar = 0,02

Konvertimi BTN në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BTN dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 BTN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDBTN
USD11.112531.246490.735370.009290.678590.01325
EUR0.8988511.120410.660990.008350.609950.01191
GBP0.802250.8925310.589950.007460.544400.01063
CAD1.359861.512881.6950510.012640.922790.01801
JPY107.59050119.69795134.1109479.11910173.010281.42525
AUD1.473641.639471.836881.083670.0137010.01952
BTN75.4887783.9837294.0963255.512370.7016351.226231

Vendet që paguajnë me Ngultrum Bhutanese (BTN)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga BTN to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Ngultrum Bhutanese është monedha në Butan. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për BTN është དངུལ་ཀྲམ. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Ngultrum Bhutanese u ndryshua së fundmi në Juni 02, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në Juni 02, 2020. BTN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Ngultrum Bhutanese në Australian Dollar = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.