10 CAD në CDF - Dollar kanadez në Franc kongolez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dollar kanadez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc kongolez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dollar kanadez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc kongolez ose Franc kongolez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dollar kanadez to Franc kongolez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.07.2020 23:14
10 CAD ($)
=
14.253,30000 CDF
1 CAD = 1.425,330000 CDF
0,000702 CAD = 1 CDF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dollar kanadez në Franc kongolez?

Dollar kanadez kurs në Franc kongolez = 1.425,33

Konvertimi CAD në Franc kongolez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CAD dhe monedhën e synuar Franc kongolez me një shumë 10 CAD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCDF
USD11.129961.261450.739180.009320.00052
EUR0.8849811.116360.654160.008250.00046
GBP0.792740.8957710.585980.007390.00041
CAD1.352851.528671.7065510.012610.00070
JPY107.26498121.20556135.3091579.2882110.05562
CDF1,928.489852,179.123972,432.688971,425.5026617.978751

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

Vendet që paguajnë me Franc kongolez (CDF)

nga CAD to CDF kalkulator i kursit të këmbimit

Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Franc kongolez është monedha në Republika Demokratike e Kongos. Simbol për CAD është $. Simbol për CDF është . Kursit të këmbimit për Dollar kanadez u ndryshua së fundmi në Juli 10, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc kongolez është përditësuar të fundit në Juli 10, 2020. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CDF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dollar kanadez në Franc kongolez = 1.425,33.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.