CAD në USD - Dollar kanadez në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dollar kanadez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dollar kanadez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dollar kanadez to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.08.2020 04:14
1 CAD ($)
=
0,74713 USD ($)
1 CAD = 0,747132 USD
1,338452 CAD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dollar kanadez në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dollar kanadez kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,75

Konvertimi CAD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CAD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 CAD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.177791.304350.747410.00944
EUR0.8490511.107450.634580.00802
GBP0.766670.9029710.573010.00724
CAD1.337961.575841.7451610.01263
JPY105.91750124.74899138.1535779.163731

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga CAD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për CAD është $. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dollar kanadez u ndryshua së fundmi në August 09, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 09, 2020. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dollar kanadez në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.