CHF në AUD - Franc zviceran në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.04.2020 00:59
1 CHF (CHF)
=
1,70658 AUD ($)
1 CHF = 1,706580 AUD
0,585967 CHF = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Australian Dollar?

Franc zviceran kurs në Australian Dollar = 1,71

Konvertimi CHF në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCHF
USD11.080501.227000.704050.009220.599801.02335
EUR0.9255011.135590.651600.008540.555110.94711
GBP0.815000.8806010.573800.007520.488830.83403
CAD1.420351.534691.7427710.013100.851931.45352
JPY108.42904117.15751133.0424276.33966165.03572110.96117
AUD1.667221.801432.045681.173810.0153811.70616
CHF0.977181.055841.199000.687990.009010.586111

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga CHF to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për CHF është CHF. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në April 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në April 05, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Australian Dollar = 1,71.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.