CHF në CAD - Franc zviceran në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.10.2020 04:47
1 CHF (CHF)
=
1,46165 CAD ($)
1 CHF = 1,461650 CAD
0,684158 CHF = 1 CAD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Dollar kanadez?

Franc zviceran kurs në Dollar kanadez = 1,46

Konvertimi CHF në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.174971.297930.750890.009591.09890
EUR0.8510911.104650.639080.008160.93525
GBP0.770460.9052610.578530.007380.84665
CAD1.331751.564761.7285210.012761.46345
JPY104.32799122.58234135.4108878.339311114.64551
CHF0.910011.069231.181130.683320.008721

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

nga CHF to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Oktober 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në Oktober 29, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Dollar kanadez = 1,46.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.